Taekwondo Takımımız Ispartadan Türkiye 3.lüğü İle Döndü

Mithat ÜNAL-Anamur Halkeğitim Müdürlüğü Taekwondo ekibi 14 - 18 Aralık Türkiye Kulüpler Taekwondo Şampiyonası Isparta Süleyman Demirel Atatürk Spor Salonunda yapılan müsabakalardan Türkiye 3.lüğü ile döndüler. Takımı Halkeğitim Müdürü İsa Çelebi makamında ağırladı.

Taekwondo Takımımız Ispartadan Türkiye 3.lüğü İle Döndü
Mithat ÜNAL-Anamur Halkeğitim Müdürlüğü Taekwondo ekibi 14 – 18 Aralık Türkiye Kulüpler Taekwondo Şampiyonası
Isparta Süleyman Demirel Atatürk Spor Salonunda yapılan müsabakalardan Türkiye 3.lüğü ile döndüler. Takımı Halkeğitim Müdürü İsa Çelebi makamında ağırladı. Müsabakalara Türkiye genelinden 609 kulüpten 14-35 yaş arası 7 bin 308 sporcu katıldı. Anamur Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Anamur Veysel Gençlik ve Spor Kulübü 11 öğrenci ile bu müsabakalarda rakipleri ile mücadele etti. 4 günlük karşılaşmada kulüp sporcularından İlayda Nur Nehir kazandığı 6 maçla Türkiye 3.sü oldu. Sporcuların Türkiye şampiyonasında elde ettiği başarılar karşısında memnuniyetini dile getiren Anamur Halk Eğitim Müdürü İsa Çelebi Sporcuları ve Hocalarını makamında ağırladı. Türkiye 3.sü İlayda Nur Nehir, arkadaşları, Antrenör Vedat Uzuğ ve ailelerini tebrik eden Çelebi; “ Bütün sporcuları tebrik ediyorum, özverili çalışıp derece alan öğrencimizi de tebrik ediyorum. Başarılarının bundan sonraki turnuvalarda, bundan sonra ki maçlarda devamını diliyorum. Hocalarımızı da özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum.” Dedi.
İleriki Yıllarda Hedefimiz Altın Madalya
İlayda’nın çalıştırıcı Hocası Vedat Uzuğ, bunun daha bir başlangıç olduğunu belirterek iddialı konuştu. Gelecek yıldaki karşılaşmadan altın madalya ile döneceklerinden emin olduğunu kaydetti. Günde
ortalama 6 saat çalışarak bu müsabakalara hazırlandıklarını belirten Uzuğ; “ Yıllardır mücadele ediyoruz. Günde 4-5 saat yanımdalar. Çok çalışınca başarılar elde ediyoruz illaki. Isparta’ya gittik zorlu bir mücadele. Çalıştık, başardık. Isparta da Türkiye 3. sü olduk. Kısmet olursa bir yurt dışına maça gideceğiz. Uluslararası maça gideceğiz. Ondan sonrada maça girdiğimiz anda kızımız milli sporcu oluyor.” Dedi. İlayda Nur Nehir de ilerideki hedefinin milli sporcu olmak olduğunu söyledi.
Anamur’a Milli Sporcular Kazandırdık
Anamur Halkeğitim Müdürlüğü ile birlikte yıllardır köklü bir dayanışma içerisinde olduklarını kaydeden Anamur Veysel Gençlik ve Spor Kulübü kurucu antrenörü Veli Uzuğ da gençlerin başarısının kendisini de onurlandırdığını söyledi ve başarılarının devamını diledi. Bundan sonra de bu başarıların devam edeceğine inancının büyük olduğunu kaydeden hem kendisinden görevi devralan Kulüp Başkanı oğlu Vedat Uzuğ’a ve hem de Halk Eğitim Müdürü İsa Çelebi ve kadrosuna güvendiğini söyledi. Daha önce de Anamur’a bir çok başarılar getirdiklerini ve milli sporcular kazandırdıklarını kaydeden Veli Uzuğ; “ Biz daha önce Anamur’a birçok başarılar getirdik. Milli sporcular kazandırdık. Avrupa ikincisi sporcularda kazandırdık. Burada hedefimiz, artık bundan sonra Avrupa Şampiyonları, Dünya Şampiyonları, Olimpiyat Şampiyonları. Tabi bunlar istikrarlı çalışmalar sonucunda olacak. Burada her okulda, her eğitim yılında olduğu gibi, velilerimizin sporcularımıza, yerel yönetimin buradaki Anamurlu sporculara destekleri dahilinde biz sonuna kadar götürüp inşallah biz buraya, olimpiyat madalyası getirmeyi hedefliyoruz.” Dedi.
Başarılarını Halk Eğitim Balkonunda Taekwondo Sloganı atarak Kutladılar
Halkeğitim Müdürlüğü Makamı’nda madalyaları takılan sporcular, daha sonra Halk Eğitim Müdürü İsa Çelebi, Müdür Yardımcısı Murat Ulusoy, Kulüp Başkanı Vedat Uzuğ, Kurucu Başkan Veli Uzuğ, Türkiye 3.sü Türkiye 3.sü İlayda Nur Nehir, takım arkadaşları Ezgi Batır, Emirhan Gürel, Furkan Ayaş ve Hasan Biçimli, Veli Uzuğ’un komutu ile Taekwondo yumruğu atarak başarılarını Anamur’a armağan ettiler.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu