Türkiye’nin kadın temalı ilk değişken fonu: TEB Portföy Önce Kadın Değişken Fon

MHA- Yenilikçi varlık yönetimi anlayışıyla yerli ve yabancı sermaye piyasalarının sunduğu fırsatlardan yatırımcılarını en iyi şekilde yararlandırmayı hedefleyen TEB Portföy, Türkiye’nin kadın temalı ilk değişken fonunu hayata geçirdi. Yatırımcılar “TEB Portföy Önce Kadın Değişken Fon”a TEB şubeleri ve dijital bankacılık kanallarından ve TEFAS’a üye olan fon dağıtım kuruluşları aracılığıyla yatırım yapabilecekler.

 

TEB Portföy tasarruf sahiplerinin yeni varlık alanlarına ve yeni temalara kolayca yatırım yapabilmesi için yatırım fonu ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Yatırım evreni BAUEQUAL – Bahçeşehir Üniversitesi Eşitlik ve Kapsayıcılık Çalışmaları Birimi danışmanlığında iş yaşamında cinsiyet eşitliği temasına ve kriterlerine uygun şekilde oluşturulan “TEB Portföy Önce Kadın Değişken Fon” “SHE” fon koduyla 17 Mart’ta yatırımcıları ile buluştu.  

 

Yatırımcılar, “TEB Portföy Önce Kadın Değişken Fon”a TEB şubeleriyle bankanın internet bankacılığı ve mobil uygulaması CEPTETEB’in yanı sıra TEFAS’a üye olan fon dağıtım kuruluşları aracılığıyla da yatırım yapabilecekler.

 

Yağız Oral: “Ülkemizin geleceğine yön verecek kadınlara katkı sunmayı hedefliyoruz”

 

TEB Portföy’ün yatırımcılara sunduğu yeni yatırım fonu ile ilgili bilgi veren TEB Portföy Yönetimi Genel Müdürü Yağız Oral, şunları söyledi: “Son yıllarda ülkemizde ve dünyada toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın konusunda olumlu farkındalık hızlanan bir ivme yakaladı. İş yaşamında da özel şirketlerin ve kamu kurumlarının birçok projesi bu konuda farkındalığın artmasında öncü rol oynamakta. TEB Portföy olarak biz de Türkiye’nin kadın temalı ilk değişken fonu olma özelliğine sahip “TEB Portföy Önce Kadın Değişken Fon”u yatırımcılara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bu fonumuz ile dünyada “ESG” olarak bilinen, “Çevresel, Sosyal, Yönetişim” standartlarının sosyal boyutuna da dikkat çekmekten ve buna öncülük eden kuruluşlar arasında yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. 

 

İş hayatında kadın-erkek eşitliğine özen gösteren, kadınların aktif olarak yönetimlerinde rol aldığı, ekonomik ve sosyal sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamayı amaçlayan şirketlere yatırım yapma imkanı sağlayan fonumuzun portföyü hisse senedi, özel sektör tahvili, girişim sermayesi yatırım fonları gibi çeşitli yatırım araçlarından oluşacak. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu