Türk Kızılay Kurban Kesimlerini Başlattı

Yardımseverlerin ihtiyaç sahiplerine el uzatmak için tercih ettiği Türk Kızılay, hayırseverlerin emanet ettiği kurbanların kesimlerini de Kurban Bayramı’nın ilk gününde başlattı. Yurt genelinde ve dünyanın dört bir yanındaki kesim bölgelerinde bu anlamlı görevi yerine getiren Kızılaycılar, yurt içinde başta depremzedeler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kurban paylarının büyük bir bölümünü anlık olarak ulaştıracak. Yurt içindeki kurban paylarının bir bölümünden yıl boyunca ulaştırılmak üzere kavurma konservesi de yapacak olan Kızılay, yurt dışında ise kesimlerin hemen ardından dağıtım yaparak yüzleri güldürecek.

 

Yardım alanındaki 155 yıllık tecrübesiyle hayırseverlerin desteğini gören Türk Kızılay, vekaleten kurban kesim kampanasında da büyük destek buldu. Bayram namazının ardından emanet aldığı kurban vekaletlerinin kesimlerine Türkiye’deki Et ve Süt Kurumu kombinaları ile yurt dışında 21 ülkede başlayan Kızılay, kurban kesim işlemlerini bayramın 3. gününe kadar sürdürecek. 

 

Kurbanların Kesildiği Bilgisi Vekalet Sahiplerine Anlık Ulaştırılıyor

 

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla yürütülen kampanyayı seçerek kurban ibadetini Kızılay ile yerine getiren vekalet sahiplerine kesim işlemlerinin yapıldığına dair SMS veya mail yoluyla bilgi veriliyor. 

 

Kesimlerin ardından eşit olarak hazırlanacak kurban paylarının büyük bölümü, yurt içinde Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen afetzedelere ulaştırılacak. Afetzedelerin yaşadığı konteyner kentlerdeki buzdolaplarının kapasitesi göz önüne alınarak 2’şer kilogramlık şoklanmış paketler oluşturan Kızılay, depremi yaşayan tüm illerde kurban eti dağıtımı yapacak. Kızılay, vekaleten kesilen kurbanların etlerinin bir bölümünü ise her yıl olduğu gibi bu yıl da kavurma ve kıyma konservesi haline getirerek yıl boyunca ihtiyaç anında dağıtımını yapacak. Kızılay bu yıl da yurt dışındaki kurban kesim çalışmalarına devam ediyor. Bayramın ilk günüyle birlikte Afrika’dan Asya’ya, Ortadoğu’dan Avrupa’ya 21 ülkede Kızılaycılar vekalet sahipleri adına kurban keserek ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu