Sörf kültürüne retro dokunuş

Muhabir Haber Ajansı(MHA)-  Spordan aldığı ilhamla yaşam tarzı ürünler sunan ünlü spor markası PUMA, eklektik moda stillerini benimseyen İspanyol markası PALOMO ile ikinci kez bir araya geldi ve İlkbahar/Yaz 2023 sezonu için sörf temasıyla kapsül bir koleksiyon hazırladı. 

 

60’lar ve 70’lerin sörf kültürüne atıfta bulunan PUMA x PALOMO Koleksiyonu; o döneme özgü macera ve özgürlük hissini, heyecan veren yenilik duygusunu, yine o döneme ait rahat bir estetikle buluşturuyor ve ortaya iddialı ve genç bir ruha hitap eden ürünler koyuyor. Kapüşonlu sweatshirtler, bomber ceketler, kargo pantolonlar, t-shirtler, çanta ve ayakkabılardan hazırlanan tasarımlar; neşeli baskıları, eğlenceli grafikleri ve yaz mevsimini yansıtan renkleriyle cinsiyetsiz bir kapsül koleksiyon oluşturuyor. Su yeşili, ekru, mavi, pembe, beyaz gibi renkler öne çıkarken sörf sporunu yansıtan baskılarla tasarlanan t-shirtler ise yaz mevsiminin enerjisini tam olarak sokak modasına taşıyor. PUMA’nın Slipstream model ayakkabısının yorumlandığı bu koleksiyonda pembe ve su yeşili kullanılıyor. Bağcıklı ve cırtcırtlı olarak iki alternatif sunan modeller, konforu üst seviyeye taşıyan kullanım sağlıyor. Aksesuar kategorisinde yer alan sırt çantası ise 60’ların stil ikonunu yansıtıyor.

 

PUMA Global Tekstil Kreatif Direktörü Nils Moersch bu iş birliğini şöyle yorumladı: “Sörf kültürü PUMA’nın daha önce hiç denemediği bir dünyaydı. PALOMO Spain’in hassas, couture dünyasından ilham alan yorumuyla bu koleksiyon birdenbire heyecan verici, yenilikçi bir bakış kazandı. Bütün taşlar adeta yerine oturdu. Bu projede mükemmel bir sinerjiyle çalıştık. Zamanla büyüyüp gelişen yaratıcı ortaklığımızın gerçek bir meyvesi oldu.”

 

Koleksiyon, Türkiye’de PUMA mağazaları haricinde sadece Vakkorama mağazalarında satışa sunuluyor. PUMA x PALOMO Koleksiyonu’nu deneyimlemek için PUMA mağazalarını, puma.com’u, Vakkoroma mağazalarını ve vakkorama.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu