Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulunda Erasmus Hareketliliği Devam Ediyor

MHA-Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Romanya’dan güzel anılarla döndü. Romanya’nın Suceava şehrinde düzenlenen Erasmus faaliyetine okul müdürü Yusuf batkı İngilizce öğretmeni Gülname Kayhan sosyal bilgiler öğretmeni Sadettin Kılınç ve 4 öğrenci katıldı. 
Romanya Türkiye, Portekiz, Bulgaristan ve Makedonya’nın katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Gruplar tarihi doğal güzellikleri gezerek kültürel etkinliklere de katıldı. Öğrenciler kendi geleneksel şarkılarını seslendirerek geleneksel halk oyunlarını sergiledi. Etkinlik öğrencilerin kültürel farkındalık ve ortak kimlik anlayışının gelişmesine katkı sağladı. Etkinlik sonunda gruplar Suceava, Iası, Mokavita, şehirlerinden güzel anılarla ayrıldılar. Bu etkinlik devam ederken fen bilgisi öğretmeni  Elmas Berna Yılmaz’ın danışmanlığında Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Şehit Şükrü Ünlü

ortaokulu bilim avcıları ekibinin insanlık yararına teknoloji alanında Türkiye 3.lüğü derecesinin haberini alan ekip mutluluğunu katlayarak ülkemize döndü. Şehit şükrü ünlü ortaokulunda Erasmus eTwining ve Teknofest çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu