Sare Ayça: ‘Duygularımı Bomboş’ta İfade Ettim’

Mithat ÜNAL/Muhabir Haber Ajansı (MHA)-Sare Ayça “Bomboş” İsimli İlk Şarkısıyla Dinleyiciyle Buluştu.  Ayça’nın seslendirdiği, “Bomboş” isimli tekli şarkısı Wonworks etiketiyle yayınlandığı tüm platformlarda bir haftada bir milyon izleyiciye ulaştı.  Şarkının hikayesini; “Hepimizin hislerine tercüman oluyor. Hayat kısa o duyguyu tat ama bomboş şeylere takılıp hayatı kendine zindan etme mottosuyla yazıldı” şeklinde açıklayan Sare Ayça,  “Bomboş isimli şarkısını orkestra şefi Ahmet Özden’le birlikte hayata geçirdiklerini ve klip çekimlerinin çok keyifli geçtiğini belirtti. Kendini en iyi müziğiyle ifade ettiğini söyleyen Ayça, “Hem birçok kişinin hislerini paylaşmak hem de kendimi biraz anlatabilmek için müzik kariyerime bu şarkıyla başlamayı tercih ettim” ifadelerini kullandı.

Sare Ayça, sözü müziği kendine ait olan “Serseri” isimli şarkısının hazırlıklarına da başladığını

belirterek Sare imzası taşıyan ve taşıyacak tüm eserlerinin müzik severlerle buluşması için

can attığını ve hayatını buna adadığını söyledi.

Bomboş adlı şarkının klibi, 10 Mart’ta yayınlanarak müzikseverlerle buluştu. 

Tüm dijital platformlarda yayınlanan şarkısı için dğerlendirmede bulunan Ayça; “ Bomboş isimli ilk şarkım hepimizin hislerine tercüman oluyor aslında. Hayat kısa o duyguyu tat ama hayat kısa bomboş şeylere takılıp hayatı kendine zindan etme’ mottosuyla yazıldı. Ben kendimi en iyi müziğimle ifade edebiliyorum. Hem birçok kişinin hislerini paylaşmak hem de kendimi biraz anlatabilmek için bu şarkıyla başlamayı tercih ettim. Buna sayfalarca cevap verebilirim ama tek cümle ile ifade etmek istiyorum.  Her ne olursa olsun yaşadığı duygular insanı canlı kılıyor, en acısı olsa da.” dedi. 
Sare Ayça Kimdir?
Sare Ayça, 2 Nisan 1996 tarihinde Elif Ayhan ve Yahya Ayhan’ın kızları olarak İstanbul’da doğmuştur. İsmini bebekken annesinin yaptığı isim listesinden eliyle seçmiş. Bu ismin uğuru olduğuna inanıyor. Müzik öğretmeni Ordulu bir anne ve Anamurlu doktor bir babanın çocuğu olan Sare, 3 çocuklu bir ailenin tek kızı. Babasının memleketine tayin istemesiyle birlikte 2.5 yaşında Anamur’a yerleşmiştir. İlkokul ve ortaokulu bu küçük sahil ilçesinde okumuştur.
Mersin’e bağlı bu sakin ilçe Türkiye’de muzun başkenti olarak bilinir ve her aile çiftçilikle
haşır neşir olduğu için Sare de toprakla ve doğayla iç içe büyümüştür. Anamur’da büyümeninbir şans olduğunu dile getiriyor. Lise için ise Anamur’un bağlı olduğu Mersin ilinde FenLisesini kazanarak ailesinden ilk kez 14 yaşında ayrılmıştır. Lisede öğrenci yurdunda kalmıştır,disipline ve çalışmaya burada alıştığını söylüyor. İlkokula başladığı andan itibaren müzik ve sayısal başarısının arasında gidip gelse de ‘’Önce altın bileziğini tak kızım.’’ diyen ailesini dinleyerek mühendislik diplomasını alana kadar odağını kaybetmiyor. Annesi müzik öğretmeni olduğu için müziğin içine doğduğunu söyleyen Sare, başarılı bir eğitim serüveni olsa da müziği hiç hayatından çıkarmıyor. 7 yaşından itibaren gitar, keman ve piyano dersleri almaya başlıyor. Okuldan arta kalan zamanının neredeyse tamamını gitar çalıp şarkı söyleyerek geçiriyor. İlkokulda okul korolarında şarkı söylerken, ortaokulda arkadaşlarıyla bir müzik grubunda sahne alıyor, en sonunda üniversite mezuniyetinin ardından bir orkestrada şarkı söylemeye başlıyor. Orkestrada solistlik yaptığı sıralarda bazı radyoların ve firmaların reklam müziklerini seslendiriyor. Orkestra bünyesinde bestelenen tüm şarkıların demo kayıtlarını şefi Sare’ ye yaptırıyor. İlk kez orkestraya ait bir şarkı olan ‘’Aşkım Lavanta’’ şarkısını seslendiriyor. Bu sırada şan ve dans eğitimleri almaya başlayan Sare kendini bir kampta gibi hissettiğini söylüyor. Hazır olduğunda kendi şarkılarını yapmak istediğini vurguluyor. Serdar Ortaç, Tan, Mustafa Sandal gibi birçok ismin koreografilerini yapmış olan Erhan Assan’ dan dans eğitimleri alıyor. Aynı zamanda yer aldığı orkestranın şefi olan, zamanının efsanesi POPSTAR yarışmasının orkestra şefi Ahmet Özden’den şan ve yorumculuk eğitimleri almaya devam ediyor. Spora da hayatında büyük bir yer veren Sare, sporun sahne performanslarını çok etkilediğini söylüyor. Eğitimleri esnasında üretmenin ve kendi kaleminden çıkan sözlerin kendine çok büyük bir keyif verdiğini fark edip kendi bestelerini yapmaya başlıyor. İlk bestesini orkestra şefi Ahmet Özden’le birlikte BOMBOŞ isimli şarkıda yapıyor. Söz-Müzik Ahmet Özden & Sare imzalı şarkının şimdilerde klip çekimleri devam ediyor. Söz-Müzik tamamen kendine ait olan SERSERİ isimli şarkısının da hazırlıklarına başladığını belirtiyor. Söz-Müzik Sare imzası taşıyan ve taşıyacak tüm eserlerinin müzik severler ile buluşması için can attığını ve hayatını buna adadığını söylüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu