Kemal Kılıçdaroğlu’nu Bir An Dahi Yalnız Bırakmayacağız.

MHA-Ali Babacan’dan 2. Tur Açıklaması Kemal Kılıçdaroğlu’nu Bir An Dahi Yalnız Bırakmayacağız.”DEVA Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ali Babacan partisinin genel merkezinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında dün gerçekleşen 14 Mayıs 2023 seçimlerine dair değerlendirmelerde bulundu. “2,5 da kapanır, 12,5 da. Düştüğümüzde değil, vazgeçtiğimizde kaybederiz” diyen Babacan açıklamasında şunları söyledi:

 

“Gördüğümüz tablo umut dolu”

Arkadaşlarımızla beraber, dün geceden beri, tüm sonuçları derinlemesine tahlil ediyoruz. İnanın gördüğümüz tablo umut dolu, mutluluk dolu günlerin işareti. Kimsenin umudu kararmasın. Biz; hangi partiye, hangi Cumhurbaşkanı adayına oy verirse versin; bir arada yaşayan insanlarız. Biz; ülkemizin gücüne ve halkımızın birlikteliğine inanan insanlarız. Bu güçle çalışacağız. Fatih Terim’in meşhur bir lafı vardı: Takımı sezon sonuna doğru 8 puan geriden girdiğinde, “8 de kapanır 18 de” demişti. Ve takımı o sezon şampiyon olmuştu.

 “Oy kullanmayan yaklaşık 8,5 milyon vatandaşımız var”

Önümüzdeki 13 gün daha çok çalışacağız. Sokak sokak, ev ev, dağ-bayır hiç fark etmez; çok çalışacağız. Ulaşamadığımız kapıları çalacağız. Girmediğimiz mahallelere gireceğiz. Unutmayalım; ilk turda oy kullanmayan yaklaşık 8,5 milyon vatandaşımız var. Yaklaşık 1 milyon oy ise geçersiz sayıldı. Erdoğan’la Kılıçdaroğlu arasındaki fark ise sadece 2,5 milyon civarında. Biz, ortak adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’na ilk turda oy vermeyen vatandaşlarımızı da dinleyeceğiz. Bir kere değil, on kere konuşacağız. Hangi mahalle olursa olsun, kaygıları olan, “normalleşme” isteyen tüm vatandaşlarımızı anlayacağız. Bu yolda Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir an dahi yalnız bırakmayacağız. Yan yana, omuz omuza, birlikte yürüyeceğiz. Endişeye mahal yok. Milletimiz her zaman demokrasiyi sandıkla güçlendirmiştir, yine güçlendirecektir. Ve 28 Mayıs akşamı; Sayın Kılıçdaroğlu, inşallah, 13. Cumhurbaşkanımız olacaktır.

 “Seçimler demokratik olgunluk içinde gerçekleşti”

Dün, ülke tarihimizin en güçlü demokrasi örneklerinden birisi yaşadık. 14 Mayıs 2023 seçimleri, siyasi tarihimize damgasını vuran, kıymetli bir demokrasi yarışına sahne oldu. Seçimler demokratik olgunluk içinde gerçekleşti. Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına giden, oylamaya katılan her bir vatandaşımıza çok çok teşekkür ediyorum. Seçimlerin adil bir şekilde gerçekleşmesi ve millet iradesinin kesin olarak tecelli etmesi için “sandık görevlisi” olan, “sandık müşahidi” olan her bir vatandaşımıza ve partili dostlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Elbette temennim dün akşam, Cumhurbaşkanımızı da seçmeyi sağlamaktı. Ancak, milyonlarca vatandaşımızın oylarıyla seçim ikinci tura kaldı. Ve 28 Mayıs’ta süreç nihayete erecek.

 “Demokrasi özen ister”

28 Mayıs’ta yeniden sandık başında olacağız. Demokrasi emek ister. Demokrasi sabır ister. Demokrasi özen ister. 13 gün sonra yine aynı heyecan, aynı umut ve aynı mutlulukla sandık başına gideceğiz. 28 Mayıs seçimlerinin şimdiden ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

 “Meclisimizin 28. Dönemi ülkemize hayırlı olsun”

Dün meclis oylamasını tamamladık. Önümüzdeki dönemde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, milletin vekili olarak görev yapacak 600 arkadaşımızı tebrik ediyorum. Hangi partiden olduğu fark etmeksizin tüm milletvekillerimizin 86 milyon için çalışmasını ve güzel işlere imza atmasını umut ediyorum. Meclisimizin 28. Dönemi ülkemize hayırlı olsun.

 “Duvarları yok etme zamanı”

Şimdi bütün gücümüzü adayımız Kemal Kılıçdaroğlu için seferber etme zamanı. Ben, DEVA Partisi Genel Başkanı olarak; partimize mensup tüm yol arkadaşlarımın, 81 ilimizde de bıkmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini çok iyi biliyorum. Şimdi zaman; İlk günkü heyecanla, tempomuzu artırarak devam etme zamanı. İlk turda ikna edemediğimiz dostlarımızı, arkadaşlarımızı, komşularımızı ziyaret etme zamanı. Şimdi zaman; Muhafazakarından liberaline, sağcısından solcusuna, toplumun tüm kesimlerini bu kardeşlik ve eşitliğin parçası yapma zamanı. Mahalleler arasındaki duvarları yok etme zamanı.

 “İki hafta gecikse de bahar gelecek”

Ben de diyorum ki, “2,5 da kapanır, 12,5 da”. Unutmayalım, “Düştüğümüzde değil, vazgeçtiğimizde kaybederiz”. Evet arkadaşlar, 28 Mayıs’ta 86 milyon kazanacak. 28 Mayıs’ta tüm Türkiye kazanacak, bunu biliyorum. Ülkemizi; özgürlükle, adaletle, zenginlikle, huzurla ve tam demokrasiyle taçlandıracağız, biliyorum. İki hafta gecikse de bahar gelecek, biliyorum. Haydi Türkiye’m haydi! Diyorum. Sağ olun, var olun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu