İş Bankası ve “Solarçatı” iş birliğiyle Güneş Enerjisi Santrali yatırımlarına destek!

Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı yapmak isteyen KOBİ’lere İş’te Güneş Kredisi İş Bankası tarafından sunulurken, kurulumlarda Solarçatı firmasından “yüzde 5” indirim sağlanıyor.

Küresel iklim değişikliğinin etkileri her geçen gün daha fazla hissedilirken “Solarçatı” ve “İş Bankası” de güneş enerjisi santrallerinin ölçek ekonomisi içerisinde ülkemizin enerji bağımsızlığına yönelik olarak kurulu güçte daha fazla pay alması için işbirliği yaptı.   

Finansman açısından yenileneblir enerjide sağladığı imkanlar ile ilklere imza atan İş Bankası çevresel sürdürülebilirliğe ilişkin alınması gereken aksiyonlara odaklanıp, müşterilerine çevreci çözümler sunmaya devam ediyor. İş Bankası, güneş enerjisi santralli kurulumları alanında faaliyet gösteren “Solarçatı” firması ile sürdürülebilir geleceği birlikte desteklemek üzere harekete geçti.

İş Bankası müşterilerine, GES kurulumlarında hem finansman desteği hem de indirim avantajı sunuluyor.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya miras bırakabilmek için yenilenebilir enerji yatırımlarına erişimin kolaylaşması ve yatırım maliyetlerinde avantaj yaratmayı amaçlayan iş birliği ile Solarçatı tarafından kurulacak “Güneş Enerji Santralleri”ne (GES) İş Bankası İş’te Güneş Kredisi ile avantajlı finansman desteği sağlıyor. KOBİ’ler finansman desteğine ek olarak Solarçatı tarafından yapılacak güneş enerjisi santrali kurulumuna, yüzde 5 indirim fırsatıyla sahip oluyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu