Bilkent Sahne Ast’ta Nisan Ayı BambaşkaBilkent Sahne

Muhabir Haber Ajansı(MHA- AST, nisan ayında da birbirinden önemli tiyatro eserlerini sahneye taşıyacak. Kıymetli tiyatro sanatçılarının konuk olacağı sahnede, nisan ayı dolu dolu geçecek. Bilkent Sahne AST, Nisan ayında da birbirinden değerli oyuncuları ve çok değerli tiyatro eserlerini seyircisi ile buluşturacak. 
Bilkent Sahne AST’ta nisan ayı Kirazlıköy’den Tatavla’ya, Tatavla’dan Kurtuluş’a uzanan adıyla bile dönüşümün merkezlerinden olan bir semtin iki kadın üzerinden hikâyesinin anlatıldığı Tatavlada Son Dans oyunu ile 1 Nisan’da start alacak. Eleni’ye hayat veren Sumru Yavrucuk’un Rumca şarkısıyla renk kattığı oyunun diğer başrolünde ise Gül karakterine hayat veren Deniz Çakır var. 9 Nisan’da ise Baturay Özdemir stand-up gösterisi ile keyifli bir akşama ev sahipliği yapacak. Palto Sahne tarafından sahneye taşınan “Patent Dedektifi” isimli çocuk oyunu 1 Nisan’da çocuklarla buluşacak. Tarihsel bir konu anlatırken aynı zamanda çocuklara seçim kartlarıyla oyuna yönlendirme yapma özgürlüğü tanıyan oyun sayesinde çocuklar tiyatro izlerken oyunun da bir parçası olmuş olacak. 
N’sin Güldürken Düşündürecek
Deniz Fırat Aksoy’un gerçek bir hikâyeden yola çıkarak uyarladığı ve Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “N’SİN” 2, 8, 15 ve 28 Nisan tarihlerinde tiyatro severlerle yine bir araya gelecek. Oyun, Aziz Nesin’in 4 Temmuz 1965’te Moskova’dan dönüşünde polis tarafından gözaltına alınmasını ve akabinde gelişen olayları mizahi bir dille sahneye aktarıyor. 60 yıl sonra bile değişmeyen düzeni hicveden oyun, tiyatro severleri güldürürken aynı zamanda dün ile bugün arasındaki bağı gözler önüne serecek.
Usta Oyuncular Bilkent Sahne AST’ta
Nobel ödüllü İtalyan yazar Dario Fo tarafından yazılmış; Mahir İpek, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek gibi usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı, iki perdelik tiyatro oyunu “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü’’ 11, 29 Nisan tarihlerinde tiyatro severler ile buluşacak. Sihirli bir sorgu hikayesi
Hüseyin Avni Danyal ve Başak Daşman’ı buluşturan konuk etkinlik “Kelepçe Kullanma Kılavuzu” ise 27 Nisan’da Bilkent Sahne AST’ta olacak. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bu sorguda oldukça zeki ve entelektüel bir kadın, pek de zeki olmayan inatçı bir polisin karşısında kendinden emin, göz altı süresinin bitmesini beklerken polis sadece teşkilattan ve çalışma hayatından kurtulmak derdinde.
23 Nisan Coşkusu Bilkent Sahne AST’ta
Dünya çapında büyük ilgi ve beğeni toplayan sevilen müzikal Baby Shark 29 Nisan’da Bilkent Sahne AST’ta çocuklar ile buluşuyor. Baby Shark’ın eğlence dolu ve eğitici şarkılarıyla harika danslara eşlik edip hayranı oldukları karakterlerle tanışma fırsatı yakalayacak olan çocuklar, yediden yetmişe herkesin büyük beğenisini toplayan yerli çizgi film karakteri Kral Şakir ile de yine 29 Nisan’da bir araya gelecek.
Distopya içinde yaşanan aşkı, karanlığın içinde bile var olabilen aydınlığı anlatan, Rutkay Aziz’in yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı 1984 Büyük Gözaltı ile 30 Nisan’da gösterimi olan son oyun oluyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu