Anamurda Doğalgaz Abonelik Başvuruları Başladı

Anamur’un enerji de ucuz ve kaliteyi yakalaması için Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın öncülüğü ile başlayan doğal gaza ulaşma hayalleri gerçek olmaya başladı. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesi Kalınören Mahallesi Lütfi Özdemir parkı üzerindeki yerde mobil depolama alanı  belirlenen daha sonra temeli atılan doğalgaz şebekesi için şimdi de abone talepleri kabul ediliyor. Anamur Belediyesi’nin girişimleri ile ilçeye getirilecek olan doğalgaz için abonelik işlemleri başladı. Aksa Doğalgaz Firması tarafından şehir içi dağıtım şebekesinin döşenmeye başlaması ile birlikte ev ve işyerlerine doğalgaz bağlatmak isteyen vatandaşlar için başvurular alınmaya başladı. Anamur Belediyesi Hizmet Binası içerisinde bulunan kırmızı masada hazırlanan başvuru toplama noktasında Aksa Doğalgaz yetkilileri tarafından vatandaşlara doğalgazın kolaylıkları anlatılırken aynı zamanda başvurularda kabul edilmeye başladı. 
       Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından yapılan açıklamada ev ve işyerlerine doğalgaz bağlatmak yada doğalgaz konusunda bilgi almak isteyen vatandaşların mesai saatleri içerisinde Kırmızı Masa’ya gelerek başvuru yapabileceklerini belirtildi.
Başkan Kılınç Doğalgaz Çalışmalarını İnceledi. 
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç doğalgaz çalışmalarını inceledi. Mayıs ayında Kalınören Mahallesi’nde bulunan belediye arazisinde AKSA Doğalgaz ve Anamur Belediyesi işbirliğinde depolama alanı inşaatı başlatılan doğalgaz çalışmaları sürdürülüyor. Depolama alanının inşaatı ile aynı anda şehir merkezine iletim hattının döşenmesi içinde çalışma başlatılan projeyi inceleyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç kış mevsiminden önce Anamur’da doğalgaz kullanılmaya başlanacağını duyurdu.
Hafta sonu mesaisine doğalgaz çalışmalarını inceleyerek başlayan Başkan Kılınç: “ Söz verdiğimiz gibi ilçemiz Anamur’a doğalgaz getirilmesi projesinde büyük mesafe katettik. Geçtiğimiz günlerde depolama alanı inşaatının temeli ile birlikte şehir merkezine doğalgaz iletim hattını döşemeye başlamıştık. Bugün yaptığımız incelemede çalışmaların bizim tahminimizden daha hızlı ilerlediğini görüyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak kış mevsimi gelmeden ilçemizde doğalgaz kullanılmaya başlanacak. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
MHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu