Akdeniz Belediyesi Şehit Ailelerini bu kez Konya'da gezdirdi

Şehit Aileleri ve Gaziler; Akdeniz Belediyesi’nin hayata kattığı proje kapsamında Konya’nın tarihi, kültürel, turistik ve doğal güzelliklerini görme, kentin en çok ilgi gören müzelerini gezme fırsatı yakaladı.

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün, farklı kentlere düzenlediği tarih, kültür ve doğa gezileri devam ediyor. Bu kez ‘Gönüller Şehri’ Konya’ya düzenlenen geziye; Şehit Anneleri, Şehit Babaları ile Gazi Polisler katıldı. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Mersin İl Başkanlığı yetkililerinin de katkısıyla düzenlenen Konya gezisinde de Şehit Aileleri ve Gaziler; Panorama Konya Müzesi, İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi, Mevlana Müzesi ve Türbesi, Şems-i Tebrizi Cami ve Türbesi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Konya Şubesi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Metamorfoz Mağarası ve kentin daha birçok özel mekânını görme şansı elde etti.

Unutamayacakları Konya gezisinde bol bol hatıra fotoğrafı çeken Şehit Aileleri ve Gaziler, sevdiklerine de çeşitli hediyeler aldı. Duygularını dile getiren Şehit anneleri ve babaları ile Gazi polisler, kendilerine bu imkânı sunan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’a, Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu