Anamur’a Malatyadan Selam

Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi Anamur’a Malatyadan Selam Getirdi

Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi Anamur’a Malatyadan Selam Getirdi

MHA – Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya dönüşünde Anamur’a o bölgenin selamını getirdi.

MHA – Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi Malatya dönüşünde Anamur’a o bölgenin selamını getirdi. Müdür Başyardımcısı Mustafa İsmet Keskin, “Muzun başkenti Anamur’dan kaysının başkenti Malatya’ya selam getirdik,” sözleriyle başlayan ve projeden duyduğu memnuniyeti dile getiren bir konuşma yaptı. Keskin ve beraberindeki ekip, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner Güler ve ziyaret ettikleri okul müdürlerine, muz lifinden örülmüş sepetler içerisinde muz, çilek, avokado ve altın çilekten oluşan hediye paketleri takdim etti.
Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı: Farklı Coğrafyalar Ortak Gayeler
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı” kapsamında gerçekleştirilen “Farklı Coğrafyalar Ortak Gayeler” projesi, Malatya’da bir hafta süren çeşitli etkinliklerle hayata geçirildi. Anamur’dan gelen öğretmen ve öğrenciler, bu süre zarfında Malatya’da memnuniyetle ayrıldılar.
Proje Koordinatörü Mustafa İsmet Keskin’in Açıklamaları
Proje hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Mustafa İsmet Keskin, projenin ilk ayağı olan Malatya ziyaretinin beş gün sürdüğünü belirtti. Keskin, “Battalgazi, Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerini gezdik. Battalgazi’de tarihin başlangıç noktası Aslantepe ve Malatya evlerini gezdik. Yerel rehberlerden buralardaki yaşam biçimlerini ve hikâyelerini dinledik,” dedi. Yeşilyurt’ta Fotoğraf Müzesi, Tekstil Müzesi ve Cezaevi Müzesi gibi yerleri ziyaret ettiklerini belirten Keskin, Arapgir ilçesinde ise Paşa konakları, Millet Hanı ve tarihi camileri gezdiklerini ifade etti. Ayrıca, öğrencilerin BAŞTÜRK CAM fabrikasında cam üretim sürecini izlediklerini aktardı. 
Anamur’a Dönüş: Misafir Öğrencilere Ev Sahipliği Yapılacak
Proje kapsamında Malatya’da elde ettikleri güzel deneyimler için teşekkür eden Keskin, şimdi ev sahipliği sırasının kendilerinde olduğunu belirtti. “20-25 Mayıs tarihleri arasında Malatya’dan gelen öğrencileri misafir edeceğiz. Anamur’un tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Özellikle yöremizde yetişen muz, çilek ve avokado gibi meyveleri tanıtacağız. Avokado bahçelerini ve muz seralarını gezdireceğiz. Belki de ömründe hiç deniz görmemiş öğrencileri denizle tanıştıracağız,” dedi.
 Bu öğrenci değişim programı, hem Anamur hem de Malatya’daki öğrenciler için kültürel zenginlikleri tanıma ve yeni deneyimler kazanma fırsatı sunuyor. Eğitim ve sosyal bağların güçlenmesi açısından önemli olan bu proje, farklı coğrafyaların ortak gayeler etrafında birleşebileceğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu